3 Ocak 2016 Pazar

Ters Yüz - Inside Out

Yapım: 2015 ABD
Tür: Animasyon
Süre: 130 Dak.
YapımcıJonas Rivera
Babasının yeni işi nedeniyle Amerika'nın orta kesiminden San Francisco'ya taşınan Riley (seslendiren Kaitlyn Dias), yeni ortamına uyum sağlamakta güçlük çekmektedir. Hepimiz gibi davranışları, duygularından etkilenen Riley'nin beynindeki duygu merkezinde yaşayan Neşe, Öfke, Korku, Tiksinti ve Üzüntü, genç kızın hareketlerinde büyük pay sahibidir. Yeni yaşamındaki çalkantılar duygu merkezinde bir krize neden olmuştur. Neşe, olaylara olumlu yanından bakmaya çalışsa da diğer duygular yeni şehir, okul ve yaşama karşı farklı reaksiyonlar gösterir.   Güzel bir animasyon filmi. Disney yapımı  bir animasyon. Filmde bilinç dünyası ayrıntılı işlemiş. Bu manada bir psikolojik animasyon filmi de sayılabilir.Genellikle uzun filmler izlemeye alışkın olduğumdan bu film bana kısa geldi.

    Filmde karakterler çok sınırlıydı ama güzel bir kurgusu vardı. Lakin bana bir iki soru işareti bıraktı. 
1) Filmde Neşe karakteri ön plana çıkarılmış bundan ötürü ne olursa olsun mutlu olmamız gerektiği mesajını algıladım. Yani hep neşe aktif değil hayatımızda hal böyle iken insan herşeye mutlu olması beklenemez değil mi ?
2)Duygu nedir?Duygularımızı biz mi kontrol ediyoruz yoksa onlar mi bizi?
Ne yapayım? Soru sormadan edemem. Bu masum filmde bile soru sormadan çekinmem. 

Son olarak, Bu film eğer ki sınavlardan beyniniz kaynadı ise yahut iş hayatınız şu günlerde sıkıcı geçiyorsa veya ev işlerinden bunaldıysanız çoluk çocuk hep birlikte izleyebilirsiniz.8 yorum:

 1. Yaa izlenecek çok şey birikti :))))

  YanıtlaSil
 2. Ama yavaş ol ya. :) Sana yetişmiyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) eh duramiyorum bir film daha kaldı bu son :)

   Sil
 3. Merak ettiğim bir animasyondu şimdi kesinlikle izlemeliyim diyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Ben bunu izlediydim çok boştu ama ben ilk baş neşeye sinir oldum her zaman mutlu olamayız üzülmeyede ihtiyacımız var ağlamak ciğerimizi açar işte :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende sinir oldum o karaktere ağlamak gerek bazen üzülmek gerek :) Yorumunuz için çok teşekkür ederim :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...