21 Aralık 2016 Çarşamba

DİZİ : W


İlgili resim

Herkese Merhaba,
Yine sizlere bir dizi tanıtacağım. Şimdi bana soracaksınız neden kitap yorumu girmiyorsun diye onu başka yayında anlatırım. bu hafta size bence 2016 yılının en iyi kore dizisi olan W dizisini anlatacağım. eminim hakkında milyon tane yorum girilmiştir. Hemde yayınlandığı dönemde ama ben size hem bir hatırlatma yapmak istiyorum. Hem de izlemeyenler için yeni bir dizi tavsiyesi vermek istiyorum.  Yani bu yılın en güzel dizisi diyorum daha ne olsun. Tabii mükemmel bir dizi değildi. Kabul edelim. Neyse konusundan başlayalım:


Konu:

Oh Seong Mo, popüler bir webtoon serisi olan W'nun yazarıdır. Oh Yeon Jo ise Oh Seong Mo'nun kızıdır ve doktordur. ( Başka bir meslekleri olmaz dizilerde tüm kadınlar doktor oluyor bu arada dizilerde) Ama biraz beceriksiz bir doktordur. Kızımızın hocası ise tam bir W hayranı olduğu için Yeon Jo2dan spoiler ister, Oh Jeon Jo spoiler için babasının ofisindeyken, birden bire webtoona sürüklenir ve W'nun ana karakteri olan Kang Chul'u kurtarır. Böylece olaylar başlar.

Karakterler

Kang Chul:

Lisedeyken atış yarışmasında dünya birincisi olur. Eve gelmediği bir gün ailesi öldürülür ve suç üzer,ne kalır. Kendisini suçlayan savcı, idam ister ve bir süre sonra delil yetersizliğinden serbest kalır. W kanalını kurar ve çok zengin olur. W kanalında suçluları yakalattırır ama asıl amacı ailesinin katilini bulmaktır. (Ben bu programı Müge Anlının programına benzettim :))

 kang chul ile ilgili görsel sonucu


Oh Yeon Jo

Pratisyen doktordur. W webtoonun yazarının kızıdır. Hocası ondan spoiler ister ve babasının ofisine gitmesiyle birdenbire kendine yaralı Kang Chul'un yanında bulur.

oh yeon joo w ile ilgili görsel sonucu


Yoon So-Hee

Kamg Chul'un sekreteridir. Kang Chul'a platonik olarak aşıktır.

Yoon So-Hee w ile ilgili görsel sonucu


Seo Do-Yoon

Eski bir dövüş sanatları atletidir. Kang chul2un yardımcısı ve en iyi arkadaşıdır.

Seo Do-Yoon w ile ilgili görsel sonucu

Bütün övgüleri hakediyor, çekimler kalite falan çok iyi ama fantastik bir dizi olduğundan dolayı çok mantık hatası vardı özellikle son dört bölümde gözümüze soka soka yaptılar bunu senaristler. son iki bölümde ise artık bitse de gitsek bir modu vardı ama mutlu sonla bitti. Ancak dizinin başı o kadar müthişti ki anlatamam. 7. ve 8. bölümlerde ise zirve yaptı. Romantiklik olsun gizem olsun ne ararsan bu iki bölümde vardı yani.

Neyse benden bu kadar. Benim finallerim yaklaşıyorda....

6 yorum:

 1. En sevdiğim dizilerden oldu :)

  YanıtlaSil
 2. Bu yıl topu topu 8 tane dizi izleyebildim, ama içlerinden en çok beni etkileyen W olmuştu. Sen de harika anlatmışsın Yağmur. Doğrusu fazla dizilerle haşir neşir olmadım ama çevremde dizi için öneri isteyen arkadaşlara ilk önerdiğim bu dizi olmuştu. İşin içinde webtoon olması da, kurguya ayrı bir renk ve ilgi çekicilik katmıştı. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende 11 dizi izledim 😊
   En çok w dizisini beğendim
   Yorum için teşekkür ederim Riv

   Sil
 3. farklı bir konuya benziyor :) ilgimi çekti ama uzun süredir kore dizisi izlemiyorum kii :d

  YanıtlaSil
 4. Benim de heyecanla izlediğim bir dizi olmuştu bu. Ancak sonlara doğru biraz sıkmıştı artık. Yine de bitirdim ve beğendim.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...